У художньому музеї Чернігова «оживили» портрети модниць минулих століть

ІНШЕ…

16.01.2021 &  Чернігів &  Укрінформ

У Чернігівському художньому музеї ім. Г. Галагана в межах мистецького проєкту «Мода в образотворчому мистецтві» спробували відтворити жіночі образи з представлених на виставці портретів.
«Разом з партнерами – Театром мод AM Theater Models Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування під керівництвом Марини Гойденко, а також фотографом Андрієм Дєрзким – ми спробували відтворити жіночі картинні образи, «оживляючи» їх і таким чином наближаючи до глядача», — йдеться у повідомленні на сторінці музею у Фейсбуці.
Як зазначається, важливо було досягти візуальної схожості моделі із образом на полотні: відтворити позу, жести, вбрання у його загальних рисах. Це потребувало концентрування уваги на деталях, які часто залишаються непоміченими: зачісці, прикрасах, фасонах одягу, фактурі тканини.
Над втіленням ідеї працювали майстри та учні училища – візажисти, стилісти, перукарі-модельєри та моделі. Онлайн-ініціатива музейного проєкту належить його кураторці, старшій науковій співробітниці музею Світлані Демченко.
Культурно-просвітницький проєкт «Мода в образотворчому мистецтві» стартував 10 грудня 2020 року виставкою живопису та графіки. Вона включає майже 40 портретів, які відтворюють модні тенденції та деталі чоловічого й жіночого вбрання ХVIII – поч. XX ст.

Добавить комментарий