У Чехії в ході масштабної спецоперації затримали підозрюваних у боях проти України на Донбасі — ЗМІ

ІНШЕ…

Таку інформацію отримали від джерел чеські видання Respekt та Aktuálně.cz.

До спецоперації залучили сотні поліцейських. Затриманих підозрюють у тому, що вони виїжджали воювати в Україну на стороні бойовиків, планували або організовували такі поїздки.

Також, ймовірно, вони могли контактувати з деякими депортованими російськими дипломатами, яких влада Чехії звинуватила у шпигунстві.

Водночас, як повідомила поліція, спецоперація не має стосунку до справи вибухів на складах у Чехії у 2014 році. Більше інформації правоохоронці обіцяють надати пізніше.

Як повідомляють джерела Aktuálně.cz, поліція побоювалася, що підозрювані будуть чинити спротив під час затримання, у багатьох з них вдома була зареєстрована зброя..

«Що стосується вашого питання, я можу тільки сказати, що сьогодні наше відомство веде кримінальне провадження. Я не можу надати більш детальну інформацію, оскільки Верховна прокуратура в Празі має право надавати інформацію у кримінальних процесах», —  прокоментував затримання представник Національного центру протидії організованій злочинності Чехії (NCOZ), який проводив операцію, Ярослав Ібегей.

Зазначимо, що такі дії чеських правоохоронців відбулись на тлі ескалації конфлікту на російсько-українському кордоні.

Нагадаємо, що з початку російської агресії проти України у Чехії вже кілька людей постали перед судом через участь у боях на стороні бойовиків.

Добавить комментарий