У Єгипті відкрили новий вид чотирилапого кита, якому 43 млн років. Він міг жити і на суші, і у воді

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Дослідження опублікували у журналі Proceedings of the Royal Society B, передає Reuters.

Скам’янілості кита знайшли у Західній пустелі Єгипту — цей регіон раніше був вкритий водою, а наразі є джерелом решток тварин. Згодом скам’янілості перевезли до Центру палеонтології хребетних при Ель-Мансурському університеті у Єгипті.

За словами дослідників, кит був завдовжки у три метри, а важив — приблизно 600 кілограмів. Вивчення скелету тварини показало, що він належить найпримітивніших китів-амфібій — протоцетидів, які мешкали в Африці.

Череп кита схожий на шакала та голову давньоєгипетського бога мертвих Анубіса. Тож новий вид назвали на честь божества — Phiomicetus anubis.

Ці кити могли жити і на суші, і у воді. У тварини були потужні щелепи, тож вчені його називають «богом смерті для більшості тварин поряд».

Скам’янілості чотирилапих китів уже раніше знаходили, наприклад, у 2011 році у Перу. Єгипетські вчені зазначають, що їх відкриття важливе, оскільки раніше такі дослідження проводили здебільшого іноземні науковці.

Протоцетиди — це кити на одному з етапів еволюції, який залишається загадкою для вчених. Дослідники сподіваються, що нове відкриття має допомогти зрозуміти процес еволюції цих тварин.

Добавить комментарий