У 13 ізраїльтян щеплення від COVID-19 викликало параліч обличчя. З другою дозою МОЗ радить не поспішати

ІНШЕ…

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я, передає The Jerusalem Post.

За підрахунками відомства, кількість таких випадків може бути більшою. Там наголошують, що всім, у кого після введення першої дози з’явилися схожі симптоми, слід відкласти друге щеплення до одужання.

Один із пацієнтів розповів виданню, що через кілька хвилин після щеплення він відчув дивні відчуття на підборідді та в роті.

«Принаймні 28 годин я ходив із ним (паралічем обличчя — ред). Я не можу сказати, що згодом це повністю зникло, але у мене не було інших болів, крім незначного болю у місці, де була ін’єкція», — розповів він.

Що стосується приймання другої дози, він що не визначився, чи буде її приймати. Але додав, що «це щось рідкісне, і я не хочу, щоб люди уникали вакцинації — це важливо».

«Ніхто не знає, пов’язано це з вакциною чи ні. Ось чому я б утрималася від надання другої дози тому, хто страждав на параліч після першої дози», — сказала професорка Галя Рахав, директорка інфекційного відділення Медичного центру Шеба.

Побічні ефекти

Вакцина компанії Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно), яку прищепляють зокрема і громадянам Ізраїлю, показала 95-відсоткову дієвість у різних вікових, статевих, расових та етнічних групах, а також практичну відсутність побічних ефектів. Повідомляли, що лише у 3,8% добровольців з’являлася втома, а у 2% — головний біль.

В останньому клінічному випробуванні брали участь понад 43 тисячі людей. Як пише Bloomberg, вакцина хоч і тестувалася на людях 80-90 років, але середній вік учасників був 50 років, тому й невідомо детально, як реагують на препарат старші люди.

Крім того, у Великій Британії та США фіксували випадки алергічних реакцій на вакцину. У Великій Британії навіть рекомендували людям, у яких коли-небудь була алергія, утриматися від щеплень.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий