ФБР вивчає іноземну підтримку штурму Капітолія

ІНШЕ…

17.01.2021 87

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) перевіряє, чи могли іноземні уряди, організації або приватні особи надавати фінансову підтримку тим, хто допомагав планувати і здійснювати штурм будівлі Конгресу США 6 січня.

us_kapitolij_new34

Про це повідомила американська телекомпанія NBC News з посиланням на одного діючого й одного колишнього співробітників ФБР.

Увагу спецслужби, зокрема, привернули виплати суми в біткоїнах, що дорівнює в перерахунку 500 тисячам доларів, ключовим фігурантам і ряду груп радикального руху «альтернативних правих» (alt-right) незадовго до нападу. За фінансовими операціями, імовірно, стояв якийсь громадянин Франції. Платежі були задокументовані компанією, що аналізує перекази в криптовалюті. Інформація про них була оприлюднена в інтернеті цього тижня раніше.

Крім того, у спільній оцінці загроз, опублікованій на цьому тижні ФБР, міністерством внутрішньої безпеки та іншими федеральними і поліцейськими відомствами у Вашингтоні зазначається, що після заворушень 6 січня «російські, іранські і китайські агенти впливу скористалися можливістю посилити певну подачу інформації для просування своїх політичних інтересів в період передачі президентської влади» в Сполучених Штатах Америки.

Нагадаємо, 6 січня прихильники президента США Дональда Трампа увірвалися в будівлю Конгресу США після його закликів прийти на мітинг. Учасники заворушень намагалися перешкодити затвердженню підсумків виборів президента. В результаті штурму Капітолію загинули п’ятеро людей.

Палата представників Конгресу США запустила процедуру імпічменту проти Трампа. Він став першим президентом в історії, проти якого починали процедуру імпічменту двічі.

Оценка материала:

5.00 / 1

ФБР вивчає іноземну підтримку штурму Капітолія 5.00 5 1

Политика / Мир
17.01.2021 87

Добавить комментарий