Харківські угоди: на допит викликали колишнього очільника СБУ Хорошковського та ексголову Верховної Ради Литвина

ІНШЕ…

Про це йдеться на сайті СБУ.

Зокрема, у повістках зазначено, що Хорошковського та Литвина викликають на допит як свідків. Справу щодо Харківських угод розслідують за статтею ст. 111 Кримінального кодексу, тобто «Державна зрада».

Окрім цих двох посадовців, повістки про виклик на допит у цій справі також отримали народні депутати (колишні та чинні) Юрій Бойко, Віталій Борт, Дмитро Шпенов, Юлія Ковальова, ексголова Державної митної служби Ігор Калєтнік, ексголова Держприкордонслужби Микола Литвин, ексміністр транспорту і зв’язку Костянтин Єфименко, та ексміністр юстиції Олександр Лавринович, ексміністра фінансів Федор Ярошенко, а також ексміністр економіки та ексміністр внутрішніх справ Василь Цушко.

Допити цих посадовців заплановані на 16-26 серпня.

Втім, депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Юрія Бойка вже викликали на допит у цій справі 21 липня. Його колегу, Віталія Борта, викликали на 20 липня, а позафракційного Дмитра Шпенова — на допит 19 липня.

Розслідування Харківських угод

11 березня Рада національної безпеки та оборони доручила СБУ перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод 2010 року, за якими Україна продовжила термін перебування російського флоту в Криму.

12 березня СБУ розпочала досудове розслідування, зокрема, обставин підписання угод 21 квітня 2010 року, а також дотримання регламенту під час їхнього затвердження у Верховній Раді.

Секретар РНБО Олексій Данілов казав, що якщо Служба безпеки «буде вважати за необхідне», вона має порушити провадження щодо цих людей за ст. 111 ККУ (держзрада).

Що це за угоди?

Колишній президент-втікач Віктор Янукович 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їхнього перебування на території України, зазначають прокурори.

Тому з 20 лютого 2014 року військовослужбовці Чорноморського флоту Росії, взаємодіючи з іншими підрозділами Збройних сил РФ, здійснили військову окупацію та подальшу окупацію півострова Крим. Це призвело до тяжких наслідків, зокрема до порушення територіальної цілісності України, додають правоохоронці.

Добавить комментарий