Хімпідприємство зливало тонни відходів у Сіверський Донець. У СБУ заявляють, що це ледь не призвело до екокатастрофи

ІНШЕ…

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За даними правоохоронців, виробництво економило на ремонті та модернізації очисних споруд і зливало тони небезпечних відходів у річку. Щоб не платити екологічний податок у повному обсязі, посадовці підприємства занижували об’єми шкідливих викидів.

Висновки експертизи показали, що рівень вмісту заліза у воді перевищує допустимий рівень у 15 разів, азоту амонійного ㅡ у 5 разів. Окрім того, зафіксовано значне перевищення нафтопродуктів, магнію, сульфатів, фосфатів тощо. Це при тому, що Сіверський Донець збагачує питні горизонти низки населених пунктів та є найбільшим магістральним каналом земель регіону.  

За даними слідчих, лише за пів року хімічне виробництво завдало навколишньому середовищу шкоду на суму понад 270 тисяч гривень.

Правоохоронці провели обшуки в адмінбудівлі підприємства та повідомили одному з керівників про підозру за ч. 1 ст. 242 (Порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає штраф, позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або обмеженням волі на той самий строк.

Добавить комментарий