ЦВК офіційно оголосила Вірастюка обраним народним депутатом

ІНШЕ…

Таке рішення члени ЦВК ухвалили на засіданні 22 квітня.

Так, за даними протоколу Окружної виборчої комісії, Вірастюк під час голосування 28 березня здобув 15 536 голосів виборців (30,5% від кількості людей, які проголосували). Кандидат від партії «За майбутнє» Олександр Шевченко набрав 15 114 голосів, а кандидат від «Свободи» Руслан Кошулинський — 14 311 голосів. 

Голова ЦВК Олег Діденко зазначив, що Комісія опрацювала отримані від ОВК матеріали, в тому числі рішення судів. За його словами, члени ЦВК мали багато запитань до протоколів про підсумки голосування, однак на них дали відповідь суди.

Очільник ЦВК зазначив, що Комісія зобов’язана виконувати рішення судів, які набрали законної сили: «Законом не передбачено іншого варіанту дій ЦВК у цій ситуації окрім як встановити результати виборів на підставі уточненого протоколу ОВК та судових рішень».

Однак ЦВК закликає відреагувати на відомі їй факти порушення закону під час виборів у цьому окрузі, зокрема не нестачу виборчих бюлетенів на окремих дільницях. Діденко резюмував, що загалом на різних етапах виборчого процесу у цьому окрузі порушили понад 50 кримінальних проваджень.

Громадянська мережа «ОПОРА» уточнила, що ЦВК зокрема звернулась до поліції через зникнення бюлетенів на 6 виборчих дільницях — вони могли бути знищені. 

Перипетії на довиборах

4 квітня окружна виборча комісія №87 на Івано-Франківщині завершила підрахунок голосів на довиборах у Раду. Але на шести дільницях виявили розбіжності голосів, а на п’яти голосування було визнано недійсним. Протокол ОВК Центральна виборча комісія прийняла 5 квітня, але казала, що офіційно оголосити результати зможе лише після рішень усіх судів, до яких надійшли заяви про порушення.

Громадянська мережа «ОПОРА» заявляла про недотримання прав виборців у цьому окрузі й закликала поліцію розслідувати можливі фальсифікації. Водночас всі лідери перегонів під час підрахунку заявили про численні порушення. Група народних депутатів зі «Слуги Народу» навіть їздила на Франківщину, щоби «захистити право громадян на вільний вибір своїх представників у Верховній Раді».

Добавить комментарий