Це вибух! Путіну влупили – нам на руку, РФ трясе: Байден доб’є. Потужний удар – не залишать, браво

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Стрімкий і сумбурний відхід американців з Афганістану так злякав Кремль, що можна собі уявити собі, який жах спіткає Росію, коли американці раптом “покинуть” Україну, пише політолог і соціолог, директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

З одного боку, Кремль мріє про це і постійно лякає наївних, але безстрашних українців, що США вчинять з Україною так само, як і з Афганістаном. А з іншого боку, Москва навіть не уявляє собі, що вона робитиме якщо Захід відвернеться від України. “Переварити” Україну у неї немає сил і часу. Росія не зуміла за сім років відновити і інтегрувати Донбас, який, за задумом архітектором “Новоросії”, повинен був перетвориться на вітрину “русского мира”, стати предметом гордості всієї Росії і гідним прикладом для заздрості і наслідування інших регіонів півдня-сходу України.

Але після Афганістану США точно не покинуть Україну.

По-перше, тому, що США після втечі з Афганістану потрібно терміново відновлювати свій міжнародний престиж. По-друге, з тієї простої причини, що Афганістан далекий від Москви і не має територіальних претензій до Росії, а Україна як ніколи близька і рішуче налаштована повернути окуповані землі. Військово-політичне співробітництво України і США, що розвивається, дуже важливе для обох країн і вкрай небезпечне для Москви.

Таким чином, США автоматично отримують неймовірно зручний майданчик в центрі Європи для потужного тиску як на тихо бунтуючу Німеччину, так і на самовпевнену Росію.

Після публічного провалу американського плану по зупинці СП-2, слабка, але “проамериканська” Україна – це найпотужніша зброя США в Європі проти майбутнього альянсу Берліна і Москви.

Не будемо забувати, що політика американських санкцій або колективний міжнародний тиск на Росію виявилася вкрай неефективною. Те, що з успіхом виходило у США в кінці 20 століття (розвал СРСР) абсолютно не працює на початку 21 століття в Росії. Тому, як це не дивно звучить, зараз в США просто немає більш ефективного засобу тиску на Росію, іншого способу геополітичного шантажу, ніж стратегія глибокого проникнення і закріплення в Україні.

Але і Росія без України теж не може остаточно перетворитися на імперію 21 століття або стати гідним партнером Китаю, а не її сировинним придатком.

Тому, незалежно від того, хто буде знаходиться при владі в США – демократи або республіканці, будь-який американський президент буде використовувати Україну в своїх геополітичних інтересах.

Інше питання, що корумпована економічна і політична верхівка України не розуміє унікальності України, свого часу і місця у світових розкладах і не може реалізувати національні інтереси в новій міжнародній обстановці. Вона не здатна синхронізувати інтереси України і США, тому вона не відповідає цілям американської політики в Україні.

Це буде головною темою розмов на ймовірній зустрічі президента України Зеленського з президентом США Байденом. Якщо президент Зеленський не зрозуміє, що від нього хочуть, то Вашингтон буде шукати способи швидко вирішити це завдання, не піклуючись про реакцію Москви.

До слова, сьогодні стало відомо, що президент США Джо Байден підписав розпорядження про виділення Україні 60 млн доларів фінансової допомоги.

Про це повідомила пресслужба Білого дому.

Кошти, які надасть США, в Україні повинні направити на оборону.

Наявною у мене відповідно до Конституції Сполучених Штатів Америки владою, я делегую державному секретарю повноваження направити виділення коштів на суму до 60 млн доларів США на оборонні вироби та послуги Міноборони, а також на військову освіту і підготовку для надання допомоги Україні, – йдеться в меморандумі.

Добавить комментарий