Це здирництво і спекуляція! Вітренко в шоці – українцям показали все, гучний скандал. “Попали” – розплата вже скоро

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко розповів про план, підготовлений Кабміном, який покликаний врегулювати кризу з енергоносіями. Один із пунктів цього плану – відновлення постачання газу з Росії – вже наробив багато галасу.

Про це пише політичний та економічний експерт Тарас Загородній у своїй публікації для видання “Главред”.

Втім, у документах цього пункту немає – Вітренко запустив цю тему, щоб промацати ґрунт і протестувати реакцію на подібний крок. Та й зробити це абсолютно нереально. Просто Вітренко – інвестиційний банкір, і йому все одно, на чому дерибанити гроші.

Що не так з ідеєю відновлення поставок газу з Росії:

  • Незалежних газових компаній в Росії – немає. Право на експорт газу там має тільки Газпром. Відповідно, якщо Україна вирішить купувати російський газ, то це буде газпромівський газ.
  • Росія – грайлива країна: сьогодні її газ є, завтра його немає – аби тільки Москві заплатили.

Шлях вирішення питання – один: нарешті розібратися зі зловживаннями Нафтогазу монопольним становищем і з тим, що він творив останні п’ять років. Однак цього Вітренко робити точно не буде, тому що головне під час слідства – не вийти на самих себе. Адже якраз у період, про який йдеться, він був у Нафтогазі і разом з Коболєвим провертав усі ці схеми, в тому числі схему з перепродажем російського газу через невідомі європейські компанії трейдерів.

Всі промови Вітренко обумовлені його великими амбіціями, які не відповідають його біографії: він розраховує стати прем’єр-міністром, проте навряд чи набереться достатня кількість голосів навіть за призначення його міністром енергетики.

Насправді, ми і так користуємося російським газом, тільки купуємо його по реверсу – продаємо віртуально і купуємо віртуально через європейські фірми -“прокладки” невідомого походження. Безпосередньо купувати газ у Росії зараз не представляється можливим із простої причини – триває війна, і РФ залишається країною-агресором для нас.

Вітренко говорив, що Кабмін встановить граничну ціну на газ для побутових споживачів у розмірі 6,9 гривень за кубометр, але – тільки на період карантину. Відповідно, після карантину на нас знову чекає зростання цін на газ, електроенергію і все інше.

Єдина перевага плану, запропонованого Вітренком, полягає в тому, що папір, на якому він написаний, можна зім’яти і викинути в сміття. Нафтогаз купував газ за зниженими цінами цього року і виставляв влітку цей же газ за ціною 3,5 гривень за кубометр. “Червона” ціна газу в сховищах, купленого за низькою ціною – 4 грн за кубометр. А нам його хочуть продати з накруткою 200%! Це здирництво і спекуляція в розпал опалювального сезону.

Вже давно потрібно визначитися з тарифоутворенням, повинні бути обмежені норми рентабельності – не 300% і не 200%, а слід поставити 15% рентабельності, і цього буде достатньо для того, щоб функціонувало підприємство. Держава абсолютно самоусунулася від нагляду, і замість ринку ми отримали змову монополістів, які водночас задирають ціни.

Те ж саме стосується Нафтогазу: потрібно визначити йому рентабельність, а так звану, “незалежну наглядову раду” розігнати до чортової матері.

Втім, якщо українці отримають платіжки за січень із більш високими тарифами, ніж 6,9 гривень за кубометр, не дивно. І найгірше буде тим, хто живе в сільській місцевості, тому що їм просто відріжуть газ за несплату, і вони замерзнуть. Тому вони просто змушені будуть платити за тим тарифом, який їм напишуть.

Тарифи уряд не збирається опускати в січні – в цьому місяці вони вже “влупили” високу ціну. Причому подорожчав не тільки газ, але й електроенергія (той же “великий реформатор” і “ринковик” Вітренко скасував усі пільги).

Єзуїтство ситуації полягає ще й у тому, що після того, як влада почала шалено піднімати ціну на газ, багато міст перейшли на опалення електрикою, оскільки були “нічні тарифи” і тощо. Тепер же на газ субсидії ще дають, а на електрику – вже немає. Тож українці скрізь попали подвійно! Більше того, Вітренко обіцяє ще підняти ціни на електрику.

Все це говорить про те, що “слуги народу” взагалі нічим не збираються займатися і втратили контроль над ситуацією. Але розплата не змусить на себе довго чекати. Особисто я здивувався, що люди так рано вийшли на протест – на зимові свята у нас такої активності зазвичай не спостерігається. Це означає, що шок був таким, що люди навіть у святкові дні не змогли залишитися байдужими і вийшли на вулиці. Саме ця активність злякала владу.

Добавить комментарий