Через коронавірус обсяг пасажирських авіаперевезень у світі повернувся до рівня 2003 року

ІНШЕ…

Про це повідомляє пресслужба Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) з посиланням на дані Агентства ООН з питань цивільної авіації.

Так, лише 1,8 мільярда пасажирів піднялися в повітря протягом першого року пандемії, тоді як у 2019 році таких було 4,5 млрд.

Внаслідок пандемії авіакомпанії втратили 370 мільярдів доларів, а аеропорти та постачальники аеронавігаційних послуг — 115 мільярдів та 13 мільярдів відповідно.

Найбільше втрат зазнав Азійсько-Тихоокеанський регіон ($120 млрд), далі Європа (100 млрд) та Північна Америка (88 млрд дол.). Латинська Америка та Карибський басейн, Близький Схід та Африка — 26 млрд, 22 млрд та 14 млрд доларів відповідно.

Чого чекати від 2021-го?

В ІКАО зазначають, що за найбільш оптимістичним сценарієм до червня 2021 року кількість пасажирів мала б відновиться на 71% до рівня 2019 року (53% для міжнародних та 84% для внутрішніх авіаперевезень). Натомість більш песимістичний сценарій передбачає лише 49% відновлення (26% міжнародних та 66% внутрішніх авіаперевезень).

Авіакомпанії в часи пандемії

Через COVID-19 авіакомпанії скасували більшість своїх рейсів, адже по всьому світу країни закрили кордону. Попри те, що час від часу уряди послаблюю обмеження і дозволяють подорожі, авіакомпанії зазнають збитків. Наразі якщо країни відкривають кордони, необхідно мати негативний результат ПЛР-тест, пройти самоізоляції, іноді немає жодних обмежень.

Прогнозувати, як буде далі, досить складно. До прикладу, австралійський національний авіаперевізник Qantas розмірковує над тим, щоб перевозити лише тих пасажирів, які матимуть щеплення проти COVID-19.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий