Чи мають українські спортсмени брати участь у змаганнях у Росії, щоб боротися за медалі ㅡ відповідає міністр спорту

ІНШЕ…

Про це він розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Гутцайт зазначив, що з однієї сторони, без участі у ліцензійних змаганнях не обійтися, а з іншої ㅡ міністерство спорту не фінансує участь у змаганнях на території Росії. Натомість спортсмени їздять коштом федерацій.

«Спортсмени для себе ухвалюють таке рішення, це їх особиста справа […] Багато ліцензійних змагань до Олімпіади відбувається у Російській Федерації. Якби ми туди не поїхали, то потім би не поїхали на Олімпіаду. Потім ще б були менші делегації, як результат ще менше медалей. Що нам робити? Закрити спорт?», ㅡ зазначив Гутцайт.

Як приклад, він згадав фехтувальника Ігоря Рейзліна.

«Ігор Рейзлін виборов срібну нагороду [цьогоріч на Олімпіаді Рейзлін здобув «бронзу» — ред.], але він можливо б не потрапив на Олімпійські ігри, якби за три місяці до того вони не поїхали на перші та останні в цьому році ліцензійні змагання, які відбували в Казані. Всі б кричали «зрада», що ще менше медалей. А що нам робити, якщо, на превеликий жаль, велику кількість змагань проводять в Росії?», ㅡ каже міністр.

Він також зазначив, що міністерство говорило зі спортсменами на тему щодо уникнення спілкування з російськими ЗМІ чи російськими спортсменами на Олімпіаді в Токіо.

«Але потрібно розуміти, що коли спортсмен перемагає, як він радіє, який у нього сплеск емоцій. Тому, такі ситуації, на жаль, трапляються», ㅡ зазначив Гутцайт, маючи на увазі зокрема і фото української легкоатлетки Ярослави Магучіх з росіянкою.

В інтерв’ю «Українській правді» він також зазначив, що на молоду легкоатлетку не варто тиснути, «якщо ми не хочемо втратити ще цю спортсменку, щоб потім не говорили, що від нас їдуть спортсмени».

«Вона повернулася героїнею з бронзовою медаллю з Олімпіади, підняла український прапор. А будемо тиснути, їй запропонують гроші і вона поїде. А потім знову будуть говорити, що винен міністр, президент, що не втримали», ㅡ цитує видання слова міністра.

Водночас міністр зазначив, що в олімпійській хартії вказано, що «спорт поза політикою», але на питання чи може це працювати під час війни, відповів: «Потрібно себе максимально контролювати».

Добавить комментарий