Ще одна німецька компанія відмовилася бути спонсором чемпіонату світу з хокею у Мінську

ІНШЕ…

Про це зазначено на сторінці бренду в Instagram.

Там зазначили, що з нетерпінням чекали чемпіонату світу з хокею 2021, і рішення стати спонсором ухвалили ще у 2017 році. Водночас сучасна ситуація в Білорусі, а також політика уряду, поводження з демонстрантами та очевидні порушення прав людини в Білорусі «глибоко суперечать переконанням та цінностям Liqui Moly»

«З цієї причини Liqui Moly скасує спонсорство чемпіонату світу з хокею, якщо комітет дотримається рішення про проведення змагань у Білорусі… Liqui Moly прагне до справедливості, поваги, свободи та захисту та поваги прав людини», — зазначили у компанії.

До слова, Liqui Moly — один з провідних світових виробників моторної оливи, автохімії та автокосметики.

Що передувало?

У суботу 16 січня німецька компанія Nivea Men та чеська Skoda повідомили, що не будуть спонсорами чемпіонату світу з хокею 2021 року, якщо він відбудеться в Білорусі.

У Nivea Men уточнили, що вже поінформували Міжнародну федерацію хокею про своє рішення та будуть «уважно стежити за обговореннями». Ця компанія спонсорує чемпіонат світу з хокею вже більш як десять років. Не підтримувати чемпіонат компанію просять білоруські користувачі інтернету. Чеська Skoda підтримує чемпіонат вже 28 років поспіль.

Більше про чемпіонат

Змагання мають відбутися з 21 травня по 6 червня. Президент Федерації хокею Рене Фазель після зустрічі з Олександром Лукашенком говорив, що чемпіонат відбудеться в Мінську і Ризі, як і передбачалося.

Як повідомило джерело «РИА Новости», основним варіантом для Міжнародної федерації хокею залишається проведення ЧС-2021 із хокею в Мінську та Ризі, але федерація «глибоко стурбована здатністю Мінська безпечно провести турнір в часи пандемії».

Що відбувається у Білорусі?

Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють/затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.

Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий