Щойно! Шмигаль шокував словами – українці не вірять. Масові протести – люди доведені до відчаю. Це геноцид!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

З метою пом’якшення коливань на ринку газу уряд хоче створити “річний газовий продукт” – фіксовану для споживачів ціну на рік.

Про це повідомляє Урядовий портал.

“Державна компанія “Нафтогаз” та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну”, – розповів Шмигаль.

Він також заявив, що восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. За словами прем’єра, такий принцип вибору фіксованої ціни на місяць або рік діє у більшості країн Європи.

Шмигаль також зазначив зловживання компаній на ринку газу, у зв’язку з чим уряд і хоче встановити граничну ціну на блакитне паливо “щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в областях, не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій із цінами в платіжках”.

За його словами, АМКУ та профільні міністерства вже отримали доручення щодо перевірки факту можливого зловживання на ринку газу.

Фіксована ціна у максимум 6,99 грн за кубометр діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону. “Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження”, – зазначає очільник уряду.


А тим часом, в Україні з новою силою розгоряються протести проти завищених тарифів на газ і не тільки. До великих обласних центрів приєднуються невеликі села – українці перекривають траси, вимагають усунення від посад чиновників.

Зранку 15 січня на мітинг вийшли кияни, аналогічні акції відбулися на Полтавщині, Херсонщині, Одещині, Черкащині тощо.

На Майдані Незалежності в центрі Києва мітингувальники вимагали від влади ініціювати “реальне зменшення тарифів на газ та його розподіл”. За їхніми словами, також Кабмін має скасувати постанову №1325 від 28.12.2020 року, яка підвищує вартість електроенергії для населення.

Знову протестують проти підвищення тарифів на газ, електрику, воду й опалення також жителі Одеси, пише “Одеський кур’єр”. Аналогічна акція відбулася в місті Чорноморськ.

У Черкасах місцеві прийшли під стіни Черкаської облдержадміністрації, щоб також зібрати підписи проти підвищення тарифів і звернутися до влади, пише “Прочерк”.

На Івано-Франківщині люди перекрили автомобільну дорогу Н-10 у селі Ямниця, пише “Ратуша”. Вони безперервно ходили пішохідним переходом, ускладнюючи рух транспорту. Жителі Орєхова перекрили трасу Запоріжжя – Маріуполь. На протест зібралися й у Кропивницькому.

ДжерелоДобавить комментарий