Єгипетські археологи знайшли у «місті мертвих» пів сотні дерев’яних саркофагів

ІНШЕ…

Влада Єгипту оголосила про нові унікальні знахідки в місті Саккара на південь від Каїра — там знайшли пів сотні дерев’яних саркофагів.

Про це повідомило Міністерство туризму і старожитностей Єгипту, пише Postimees.

Так, група вчених під керівництвом єгиптолога Захі Хавасса, що працює в Саккарі, виявила понад 50 дерев’яних саркофагів, похованих в похоронних шахтах на глибині 10-12 метрів. Їх відносять до епохи Нового царства — періоду найвищого розквіту Стародавнього Єгипту, що тривав з XVI по XI століття до н. е.

Вченим вдалося виявити поминальний храм на честь дружини фараона Теті. Також вони знайшли руїни трьох цегляних складів.

Влада Єгипту сподівається, що нові археологічні знахідки сприятимуть збільшенню туристичного сектору країни, який зазнав труднощів з часу повстання 2011 року. Тоді відбулася низка вуличних демонстрацій, що призвела, зокрема, до відставки президента країни Хосні Мубарака — саме це було головною вимогою демонстрантів упродовж двох з половиною тижнів протестів.

читайте також

Розкопки у Саккарі

Саккара вважається давньоєгипетським «містом мертвих». Там перебувають більш як 12 пірамід, монастирів і місць поховання тварин. Місто є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У жовтні 2020 року в Саккарі виявили більше сотні неушкоджених саркофагів, що стало найбільшою подібною знахідкою року. Трунам було більш як 2500 років, і вони належали високопоставленим чиновникам єгипетської держави.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий