Ізраїльський стартап розробив дихальний експрес-тест на COVID-19. Його точність оцінюють у 98%

ІНШЕ…

Ізраїльський стартап Scentech Medical розробив дихальний тест, який за декілька секунд може підтвердити інфікування людини коронавірусом. У дослідженні пристрою брали участь 748 людей.

Про це заявили у компанії-розробнику, пише Times of Israel.

У Scentech Medical переконують, що їхній тест показує результат із точністю 98%, як і звичайний ПЛР-тест. Для цього потрібно дути у пристрій впродовж 10 секунд, а сам результат буде готовий уже за декілька секунд.

За даними розробників, пристрій використовує так звану технологію дихання — поєднання програмного та апаратного забезпечення — яка з високою точністю зможе розрізнити позитивні тести, негативні та ті, що містять антитіла до COVID-19.

Заразі компанія готується подати заявку до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) для дозволу на використання тестів. У FDA вимагають, щоб тест на коронавірус мав точність у щонайменше 91%.

«Це тест на дихання, який насправді змінить світ діагностики загалом, і світ COVID-19 зокрема», — казав один з розробників, доктор Стентех Ром Еліаз у червні 2020 року на ранніх стадіях випробування пристрою.

читайте також

Чому ця розробка може бути кращою за ПЛР-тести?

Поточний тест на коронавірус вимагає мазка з носа для збору слизу та слини, який потім перевіряють на підтвердження інфекції, якщо вона є. Якщо мазки не збирають належним чином, наприклад, недостатньо навченим персоналом, це може суттєво вплинути на результат.

У компанії сподіваються, що технологія дихання допоможе виявляти інфікованих ще до появи симптомів, тим самим зупинивши розповсюдження вірусу.

читайте також

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий