Імовірність зараження COVID-19 після щеплення: лікарка дала пояснення та поради

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ, ЦІКАВО

У Харкові зафіксовано випадок зараження коронавірусом жінки, яка була щеплена вакциною CoronaVac. Два тижні тому вона повернулася із закордонного курорту, де проводила відпустку.

Імовірність зараження COVID-19 після щеплення: лікарка дала пояснення та поради
Імовірність захворювання на COVID-19 після щеплення дійсно існує. Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповіла професорка, докториня медичних наук, завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика Алла Волоха та постраждала жінка на ім’я Ірина.

За словами 40-річної Ірини, другу дозу щеплення від коронавірусу їм з чоловіком Олегом зробили трохи більш ніж півтора місяця тому. Отримавши сертифікат вакцинації, вони вирушили на відпочинок до популярної туристичної країни.

Коли ми повернулися, все було нормально, але приблизно за два тижні я відчула симптоми нездужання. Боліла носоглотка, заклало ніс, почувалася розбитою. Але я навіть не подумала про коронавірус, тому що друзі та знайомі, які перехворіли, описували інші симптоми. Я думала, що це звичайна застуда”, – розповіла жінка.

На четвертий день після появи перших симптомів стан погіршився. Температура тіла підвищилася до 37.6 – 37.7 градусів. Вона зробила тест на коронавірус, і він виявився позитивним. Наразі Ірина лікується вдома, необхідності в госпіталізації немає. Вона перебуває на зв’язку з сімейним лікарем.

“Щеплені теж можуть хворіти, хоч і заражаються рідше. Небезпека не дуже велика в плані важких форм, але в плані захворюваності небезпека залишається”, – пояснила Алла Волоха.

Медикиня додала, що з усіх вакцин від коронавірусу, доступних в Україні, вакцина CoronaVac забезпечує дещо менший захист, ніж інші. “На жаль, більш уразливими є ті, які щеплені CoronaVac. Він захищає трошки менше. МРНК-вакцини захищають трохи краще. Але все-таки і ті, й інші захищають від госпіталізації та смерті. Це головне завдання”, – наголосила вона.

Лікарка додала, що вкрай малий відсоток щеплених і хворих потрапляє в реанімацію. “Це ті, в кого недостатній рівень імунного захисту після вакцинації, ті, в кого є серйозні супутні захворювання. Але все одно ризик потрапити в реанімацію для щеплених набагато менший порівняно з нещепленими”, – запевнила вона.

Шукайте деталі в групі
FacebookДжерело

Добавить комментарий