Історичне рішення! Для народу – уряду вдалось: це таки сталось. Вже офіційно – все зміниться!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з прем’єр-міністеркою Наталією Гавріліца дійшли спільної згоди через новий договір між Кабміном України та урядом Молдови. Він є свідченням нового кроку до спільної торгівлі між двома країнами.

За повідомленнями Урядового порталу, документ засвідчили й підписали на спільній зустрічі 28 серпня. Саме про це пише видання “Європейська правда”.

Зі слів українського прем’єр-міністра, згідно змін до умов торгівлі між двома країнами, у відносинах між Україною й Молдовою будуть застосовуватись Пан-євро-середземноморські концепції за походженням товару (Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження).

“Це велика зміна в торгових відносинах. Перехід на ці правила походження товарів об’єднує українську й молдовську Угоди про асоціацію з ЄС в одну систему. Рік тому ми зробили такий крок із Грузією. Тож тепер ми поєднуємо торгові режими усіх держав Асоційованого тріо між собою та з ЄС… Цей протокол є ще одним кроком до виходу країн “Асоційованого тріо” з торгових відносин СНД і переходу до ЄС-центричної економіки”, — заявив Денис Шмигаль.

Прем’єр Шмигаль повідомляв, що система пан-євро-середземноморської кумуляції допомагатиме в торгівлі товарів, які вироблені з компонентів, які можуть походити відразу з декількох країн, а не лише з однієї.

Як пишуть журналісти молдовського видання NewsMaker, зміни містять у собі деталі про те, що виробники з України зможуть імпортувати у Молдову сировину та компоненти для переробки, а потім експортувати кінцеву продукцію у ЄС. Товари при цьому будуть отримувати сертифікати про походження з країни Молдова і за них не потрібно буде сплачувати мита.

Наталія Гаврилиця зазначила, що зміни удосконалять процеси інвестицій та допоможуть всьому бізнесу “повною мірою використовувати існуючий торговий режим з ЄС”.

Також прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Спікер Парламенту Молдови Ігор Гросу під час зустрічі 28 серпня обговорили посилення співпраці між країнами.

Денис Шмигаль підкреслив, що Україна готова ділитися з Молдовою досвідом у впровадженні реформ у межах роботи Асоційованого тріо.

Сторони також порушили питання реалізації спільних проектів, зокрема, розбудови прикордонної інфраструктури.

Так, Прем’єр-міністр відзначив, що Україна зі свого боку профінансувала 100% авансового платежу для будівництва мостового переходу Ямпіль-Косуець і вже активно реконструює ділянку дороги, яка веде до нього.

«Цей об’єкт створить додатковий комфорт для наших громадян, прискорить логістичне сполучення та розширить транспортні коридори. Він дасть можливість нам у подальшому розширювати прикордонну інфраструктуру, зокрема будувати нові пункти пропуску й дороги», — зазначив Прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль підкреслив, що це також відкриває додаткові можливості для розвитку транспортного сполучення між Україною та Молдовою і відкриття нових залізничних рейсів.

Добавить комментарий