5 хвилин тому! Ганьба на весь світ – Білецького “скрутили”: після сутичок. Досить мовчати – облава почалась!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Це жахливі кадри. Одна річ – коли про це читаєш, інша – коли бачиш. Це ганьба і сором. Причому у квадраті, тому що йдеться про побиття журналіста.

Про це пише у фейсбук Володимир Фесенко.

Саме такі речі російська пропаганда використовує для дискредитації нашої країни, зокрема і на Заході. Але це будуть використовувати й ті західні політики, які не хочуть входження України до ЄС і НАТО. Тому що це суперечить демократичним цінностям.

Ще більш небезпечним є те, що такі речі руйнують країну зсередини. Під прикриттям патріотичних гасел це насправді працює на інтереси ворога. Проте, керівник Нацкорпусу каже, що нападники начебто вже “понесли покарання”, а також перепросили у журналіста.

Цікаво, хто і як їх покарав?
І чи перепросили у правоохоронців, на яких нападали на Банковій? Я вже чув конспірологічну версію, що в Нацкорпусі нібито все узгодили й полагодили з Порошенком (оскільки побитий журналіст представляв видання, яке входить в медіапул експрезидента). Не знаю.

Я чудово розумію, що політики, особливо наші, – дуже цинічні, і вчорашні опоненти можуть стати союзниками, коли йдеться про спільного ворога або спільні інтереси. Прикладів таких мені відомо дуже багато.

Але є червоні лінії, за які заступати не можна. І те, що відбулося, вибачати не можна. За це треба карати. Але по закону. І дуже сподіваюсь, що покарання відбудеться.

І треба розуміти, що цей жахливий інцидент не є випадковим

Він є наслідком культу сили й насильства, який існує в праворадикальних організаціях. І якщо не карати за таке насильство, то ми зіткнемося з його ланцюговою реакцією.

Зазначимо, що всього після сутичок було восьмеро постраждалих серед силовиків та двоє серед журналістів, зокрема оператора ТСН Антона Філіпа збили з ніг.

Так закінчилася протестна акція на Банковій. “Національний корпус” прийшов до Офісу президента, аби заступитися за бійців “Азову”, яких нещодавно затримали за підозрою у розбої. Поліцейські хотіли перевірити, чи не мають мітингувальники заборонених предметів. І політична акція переросла у масштабну бійку.

Як зазначає ТСН дісталося і журналістам, які працювали між кордонами силовиків та мітингувальників. Оператор ТСН Антон Філіп просто під час знімань отримав удар у голову і впав на землю. Правоохоронці витягували його через спеціальний коридор.

Мітингарі кидалися у копів фаєрами, педардами та димовими гранатами, пшикали із газових балончиків. Силовики у відповідь також застосували газ. У якийсь момент всю Банкову затягнуло димом. У цей самий час за спинами правоохоронців стояли прибічники “Нацкорпусу”, які таки пройшли перевірку і опинилися біля Офісу президента. Поки їхні однодумці билися, вони співали.

Сутичка тривала 20 хвилин. Зрештою силовики та мітингувальники, кашляючи від диму, почали розходитися по різні боки.

Правоохоронці у мегафон знову заявили – протестувальники таки можуть пройти до Офісу і провести свою акцію.

Відмовившись від ідеї докричатися до президента на робочому місці у вихідний, мітингарі вирішили змінити локацію – піти до нього додому.

Біля будинку в середмісті, де Зеленський має квартиру, протестувальники провели короткий мітинг, а подвір’я закидали фаєрами. 

Як заявив голова Азовського руху Андрій Білецький російський президент Володимир Путін тисне на главу української держави Володимира Зеленського. Йому потрібно, аби той конче виконав дві його головні вимоги.

Вони вимагають формули Штайнмаєра, вони вимагають виборів у “ДНР” і визнання, фактичного визнання терористів владою на тій території”, – розповів Білецький.

За його словами, росіяни також “вимагають дати воду в Крим”.

“І це треба зробити швидко”, – наголосив Білецький.

Добавить комментарий