AstraZeneca повідомила попередні результати випробування вакцини у США. Для літніх людей ефективність становить 80%

ІНШЕ…

Компанія AstraZeneca та Оксфордський університет повідомили про попередні результати третьої фази клінічних випробувань вакцини проти коронавірусу у США. Загальна ефективність вакцини становить 79%, а для літніх людей від 65 років — 80%.

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

У випробуванні взяли участь 32 449 людей у США, частина з них отримувала вакцину, а частина — плацебо. Коронавірусне захворювання виявили загалом у 141 людини. Під час цього дослідження другу дозу вакцини вводили через чотири тижні після першого щеплення.

В AstraZeneca також заявили, що вакцина показала 100% ефективності для запобігання важкому перебігу хвороби та госпіталізації.

Згідно з пресрелізом, учасники добре переносили введення вакцини, а незалежна комісія не виявила жодних проблем із безпечність вакцини. Зокрема вона не помітила підвищеного ризику для утворення тромбозу серед 21 583 учасників, які отримали принаймні одну дозу вакцини.

читайте також

AstraZeneca повідомляє, що їхня вакцина ефективна та безпечна для людей різного віку та етнічної приналежності. Так, серед учасників випробування були білі й темношкірі люди, корінні американці, азійці, а також іспаномовні.

Приблизно 20% учасників було від 65 років, а також приблизно 60% з усіх учасників мали супутні захворювання, які можуть вплинути на важкий перебіг COVID-19 (діабет, ожиріння, серцеві захворювання).

Нагадаємо, на початку лютого компанія повідомила про проміжні результати випробування у Великій Британії, Південно-Африканській Республіці та Бразилії. Тоді заявили про ефективність вакцини у 82% — за даними розробників, покращити дієвість препарату вдалося завдяки збільшенню інтервалі між двома дозами. Результату у 82% вдалося досягти завдяки введенню другої дози через 12 тижнів після першої.

читайте також про вакцини

Після минулого випробування вакцини в AstraZeneva заявили, що дані про 70-відсоткову ефективність препарату ще не остаточні. Тоді вакцину випробували у двох режимах. У першому добровольцям вводили спочатку половину дози препарату, а потім — цілу дозу. Такий режим дозування показав ефективність вакцини на 90%.

Інше дозування, коли в обох випадках вводили повні дози вакцини-кандидата, показало ефективність у 62%. Тоді середній показник дієвості препарату розробники оцінили у 70%. Після сумніву в ефективності вакцини розробник вирішив провести повторні клінічні випробування.

Детальніше про цю вакцину

Британська вакцина має назву AstraZeneca. Вона використовує , створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.

Вакцину AstraZeneca почали випробовувати на людях наприкінці квітня 2020 року. У липні Оксфордський університет повідомив про успішне завершення другого етапу клінічних випробувань за участі 1 077 людей, що довело дієвість і безпечність вакцини. 

Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку схвалили для використання у Європейському Союзі.

Споживайте свідомо, читайте незалежних

Корисна їжа часто дорожча, ніж фастфуд, але за неї ваш організм буде вдячний значно більше. Якісна інформація теж коштує грошей. Підтримайте hromadske

Добавить комментарий