NASA протестувала двигуни ракети, яка має доставити астронавтів на Місяць. Випробування тривало хвилину замість восьми

ІНШЕ…

Про це йдеться у пресрелізі NASA.

Випробування відбулося 16 січня у Космічний центр імені Джона Стенніса у штаті Міссісіпі. За планом чотири двигуни мали пропрацювати 485 секунд (трохи більше за 8 хвилин) — стільки ж часу двигунам доведеться пропрацювати під час реального запуску.

Команда успішно завершила зворотний відлік та запустила двигуни, але вимкнула їх уже за 60 секунд. Наразі експерти NASA з’ясовують, що точно спричинило дострокове вимкнення.

Водночас у NASA випробування назвали успішним. Представники команди заявили, що «отримали цінні дані, щоб рухатися вперед».

Чотири двигуни, що випробовували, мають працювати з надважкою ракетою-носієм Space Launch System. Її планують використовувати для запуску космічного корабля «Оріон». Перший запуск SLS та «Оріон» без космонавтів очікується не раніше листопада цього року, поки NASA не змінює терміни.

Після цього агентство планує у 2023 році знов запустити SLS та «Оріон», але вже з астронавтами. Тоді їх мають доставити на Місяць.

Як у NASA планують освоювати Місяць?

Агентство має на меті до 2024 року висадити на поверхню супутника Землі «першу жінку й наступних чоловіків». Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Йдеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.

Наприкінці квітня NASA обрало компанії, яким доручило розробити посадкові модулі для здійснення польоту на Місяць до 2024 року. Ними стали Blue Origin Джефа Безоса, SpaceX Ілона Маска та американська компанія Dynetics. Очікується, що готові проєкти посадкових модулів компанії-підрядники NASA мають представити до лютого 2021 року.

Добавить комментарий